כאשר אנחנו מדברים על חומרי איטום אנו מדברים על חומרים למטרת איטום אשר נמצאים לרוב בשימוש על ידי קבלני בניין, שיפוצניקים, בעלי מקצוע מתחום הבנייה והאיטום, הנדימינים וכן גם אנשים פרטיים. כאשר אנחנו יורדים לעובי הקורה אנו מגלים כי יש כמות גדולה של חומרי איטום כאשר כל חומר מיועד למטרות איטום שונות, חומר איטום אשר עושה עבודה טובה על גבי משטח אחד יכול לעשות עבודה נוראית על גבי משטח אחר. עולם האיטום הוא אחד העולמות המפותחים ביותר וניתן למצוא שלל מוצרים שונים – אז איך בכל זאת נבחר את המוצר הטוב ביותר עבורנו? זה הזמן להיכנס אל תוך עולם חומרי האיטום!

חומרי איטום: מה הם השימושים המרכזיים?

עולם חומרי האיטום גדול ומגוון במיוחד, כל חומר מתאים לשימוש אחר לכן חשובה הכוונה נכונה בעת בחירת החומר הרלוונטי. כאשר אנחנו ניגשים למלאכת האיטום חשוב שנבין מה הם הצרכים שלנו:

  • איטום רצפה – איטום רצפה ומרצפות נחשב לאחד מסוגי האיטום השכיחים ביותר, מטרתנו במקרה הזה היא למנוע חדירת לחות מעל ומתחת לרצפה ולמרצפות תוך כדי שמירה על עמידות, תקינות ואיכות המרצפות.
  • איטום גגות – לא מעט פעמים אנו נרצה לאטום את הגג שלנו, איטום הגג יעשה לרוב על מנת למנוע מצבים בהם תהיה חדירה של מים ו/או לחות אל שטח הבית שלנו. ניסיון העבר מלמד אותנו כי מעבר לרטיבות שתורגש מיד יחד עם החדירה ישנם לא מעט סכנות נוספות: נזילות, נזקים כספיים, פגיעה בשלדי הבית עד לכדי התפוררות והרס מוחלט של המבנה. כמו כן, כאשר אנחנו מדברים על גגות חשוב להבין מאיזה חומר עשוי הגג – האם מדובר בגג מעץ, גג שטוח, גג מקומר, גג מבטון או משלל חומרים אחרים.
  • איטום קירות חיצוניים – איטום קירות חיצוניים נחשב לאחת המלאכות החשובות ביותר בבית, איטום קירות חיצוניים עוזר לנו לאטום בצורה חיצונית ונכונה את כל החלל המקיף את הבית. כאשר אנחנו אוטמים את הקירות בצורה חיצונית אנו מספקים מעטפת מלאה לקירות הבית, מונעים פגיעה של נזקי מזג האוויר, יוצרים בידוד ואף נותנים לא מעט בטיחות לשוהי הבית.
  • איטום קירות פנימיים – איטום קירות פנימיים גם הם למעשה נותנים אפקט דומה לאיטום קירות חיצוניים בכך שהם מספקים הגנה ומעטפת שלמה לבית. גם כאן אנו נרצה להשתמש בחומרי איטום ייעודים אשר לא פוגעים בעיצוב של הבית אך נותנים הגנה שלמה לחלל הבית.
  • איטום מקלטים, חדרי שירות וחניות – בכוונה בחרנו להתרכז בשלושה סוגים שונים של חללים – מקלטים, חדרי שירות וחניות. לרוב המשותף לכל אלו יהיה שהם נמצאים מתחת לקרקע. כאשר חלל נמצא מתחת לקרקע יש סיכוי לא קטן לחדירה של נוזלים וכמות גבוהה של לחות אשר יכולה לפגוע לטווח הארוך באטימות של החלל. אגב, גם רטיבות, התקלפות של קירות והתפוררות עתידית הם אפשריים במבחן הזמן אם לא יסופק פתרון הולם מלכתחילה. לכן, חשוב לספק פתרון איטום חזק ומקצועי לשם הבטחת הבטיחות של החלל.

סוגי חומרי איטום: מה הם הסוגים הפופולריים ביותר?

מכניסה רחבה אל עולם הבנייה אנו מגלים כי מדובר באחד העולמות המורכבים ביותר, תהליך האיטום הוא אחד מן השלבים בעלי החשיבות הגבוהה ביותר על מנת להבטיח כי המבנה שלנו יהיה מבנה עמיד בפני נזקי מזג האוויר, עמיד אל מול לחות, רטיבות, מספק בידוד ומעטפת שלמה לכל המבנה. כאשר אנחנו מסתכלים על חומרי איטום אנו מחלקים אותם ל – 2 סוגים: חומרי איטום ביטומנים וחומרי איטום צמנטיים.

  • חומרי איטום ביטומנים – חומרי איטום ביטומנים הם למעשה חומרי איטום המתאפיינים בתכונות גמישות ועמידות גבוהה. כאשר אנחנו מדברים על חומרים אלו אנו רואים כי שימוש רחב מפני איטום העולם שבחוץ, חדירת מים, נזקים היכולים לבוא אלינו מנזקי הטבע ותשתיות שונות מחוץ למבנה ואף מתן מענה בפנים המבנה. אנו רואים את מלאכת איטום גגות, תשתיות, תנאי שטח, חניונים, גשרים ושאר אזורי תעשייה ומסחר משתמשים בחומרי איטום אלו תודות לאיטום הגבוה שלהם.
  • חומרי איטום צמנטיים – חומרים אלו הם חומרים העשויים על גבי תערובת ייעודית של מלט וחול. חומרי איטום אלו נחשבים לחומרי איטום חזקים ועמידים במיוחד בעלי יתרונות רבים. כמו כן, יש ביכולתם של חומרי איטום צמנטיים להיצמד בצורה טובה ונכונה אל משטחים ומרקמים שונים מה שמהווה פתרון ללא מעט בעיות. בין החללים בהם אנו לרוב נשתמש בחומרי איטום צמנטיים ניתן לראות: חדר המקלחת, חדר השירותים, מטבחים וחללים רטובים אחרים. כמו כן, מדובר בחומרי איטום אשר מצטיינים בעבודה אל מול שלדים ותשתיות העשויים בטון ומתכתבים עם הבטון בהרמוניה מושלמת.

בחירת חומרי איטום: מלאכת מחשבת של ממש

כאשר אנחנו מדברים על בחירת חומרי איטום אנו מדברים על מלאכת מחשבת של ממש, אנו מציעים לכם להתייעץ עם בעל מקצוע טרם רכישת חומרי האיטום על מנת להבטיח כי חומרי האיטום תואמים את הצרכים שלכם.

חשיבות איטום הבית: אי אפשר להתעלם ממלאכה זו

כאשר אנחנו מדברים על מלאכת איטום הבית אנו מדברים על אחת מן המלאכות החשובות ביותר בבית שלכם. אנשים רבים נוטים לחשוב כי השקעה בעיצוב הפנים של הבית היא מספיקה ומוציאים שם את מרבית כוחותיהם. אך, עיצוב טוב ככל שיהיה לא יהיה יעיל ללא איטום נכון של הבית. דרך איטום נכון של הבית והחדרים השונים אנו יכולים למנוע כניסה של מזיקים לחלל הבית, למנוע פגיעה של נזקי מזג האוויר ולבודד את החלל בצורה נכונה. תסכימו איתנו כי בית עם איטום ברמה גבוהה הוא באמת שהרבה יותר נעים לחיות בו מבחינה בטיחותית ובריאותית.

עבודה אל מול איש מקצוע בעל ניסיון ומוניטין: אפשר להיות רגועים לגבי איכות החומר

לא מעט פעמים אנחנו שואלים את עצמנו האם בעל המקצוע שאנחנו עובדים איתו הוא מקצועי, יחד עם זאת כחלק מן התהיות שעולות הם האם חומרי האיטום הפזורים בכל עבר הם החומרים האיכותיים והטובים ביותר לשם הבטחת העבודה? אנו רוצים להרגיע אתכם, כאשר אתם עובדים עם בעל מקצוע בעל ניסיון ומוניטין אתם יכולים להיות רגועים בכל הקשור לאיכות חומרי האיטום איתם הוא עובד. איש מקצוע בעל ניסיון, מוניטין וידע בתחום יעבוד אל מול החומרים הטובים ביותר והמתאימים ביותר לשם ביצוע המלאכה שלכם. חשוב לציין כי כל חלל הוא לגופו ואותו בעל מקצוע ידאג להתאים את אמצעי האיטום הרלוונטי אל החלל הרלוונטי.

חברת B.I.Projects: מתמחה באיטום חללים

חברת B.I.Projects הינה חברת בוטיק הנמצאת בניהולו של איתי בכר. החברה נחשבת לאחת החברות המובילות והמתקדמות ביותר בארץ אשר שמה דגש על שירות איכותי ומוביל, איטום מתקדם, עבודה אל מול מספר בעלי מקצוע ובצמוד למשרדי אדריכלים ופקחי בניה וכל זאת על מנת להבטיח לכם עבודה איכותית. כמו כן, כל העבודה מתבצעת עם כל ההיתרים והרישיונות הרלוונטיים יחד עם כיסוי ביטוחי מלא לאתר העבודה משלב האפיון ועד סוף הפרויקט.

אנחנו מזמינים אתכם לבחור נכון – בחרו B.I.Projects. מחכים לשיחה!