שליכט צבעוני

מה זה שליכט צבעוני?

שליכט צבעוני הוא בעצם ציפוי טיח צבעוני מיוחד לקירות החיצוניים של הבית אשר בנוסף להיותו דקורטיבי, הוא גם בעל כושר איטום ומהווה כשכבת הגנה לקירות החיצוניים של הבית מפני רטיבות, וחדירת מי גשמים.

שליכט צבעוני הוא  אחת הדרכים המקובלות ביותר בארץ לחיפוי בית פרטי וכן לשיפוץ חיצוני וחיפוי בתים משותפים.

השליכט מורכב מחומרים טבעיים ודבקים מיוחדים אשר במריחה נכונה ומקצועית יוצרים מרקם וטקסטורה יפה ואחידה.

את השליכט הצבעוני ניתן להשיג במבחר גדול של גוונים וטקסטורות שונות.

מהן תכונותיו של שליכט צבעוני?

שליכט צבעוני איכותי מעניק הגנה מלאה מפני תנאי מזג האוויר, והוא עמיד בפני גשם או חום, הוא גמיש, אינו נסדק ומחזיק למשך שנים רבות. ניתן לשטוף אותו במים במידה והתלכלך ואין צורך לצבוע אותו מחדש. כיום בתים רבים מצופים בשכבת טיח צבעוני והוא הוכח כחומר הטוב ביותר לאטימת הבית וליצירת מראה מודרני, אסתטי ואיכותי.

עבודת שליכט צבעוני ברחוב ההרדוף בכפר יונה

שלבי עבודה ביישום שליכט צבעוני:

שלב ראשון – שטיפה בלחץ של מים לצורך הסרת לכלוך ואבק מצטבר הקיים על מעטפת קירות המבנה.

שלב שני – עבודות הכנה לפני טיח הכוללות: מריחת כל הבית בחומר מקשר (הנקרא גם פריימר) שאליו השליכט יידבק לאחר הייבוש. אנחנו משתמשים בפריימר קוורץ או חודר שריון של חב' דקוליין אשר מחזק את התשתיות בצורה הטובה ביותר. במקרים בהם יש סדקים במבנה ושברים במעטפת הקירות, אנו מיישמים שיריון קירות ומריחת דבק (p200) והטבעת רשת אינטגרלס משוריינת לפני מריחת הפריימר, כך אנו מונעים סדקים בעתיד ושומרים על קירות המבנה.

שלב שלישי – מתחילים ביישום השליכט. כדי לחסוך בזמן יקר ולא לתת לשליכט להתייבש לפני סיום העבודה, בכל חלק שמיושם בו השליכט נמצאים שני בעלי מקצוע, אחד מורח את השליכט והשני עובר מייד אחריו ומבצע את מריחת החומר כדי ליצור את המרקם והטקסטורה הרצויים.

ביצוע עבודות טיח
 

מהן סוגי הטקסטורות של השליכט צבעוני?

את השליכט צבעוני ניתן ליישם במגוון טקסטורות הנקבעות ע"י עוביים השונה של גרגירי השליכט אותם מוסיפים לתערובת. כל עובי נותן טקסטורה ומרקם שונה למראה הסופי של השליכט צבעוני.

כשמבצעים שליכט צבעוני בתוך הבית משתמשים לרוב בגרגירים קטנים בכדי ליצור מרקם עדין.

מחוץ למבנה מומלץ להשתמש בגרגיר גס יותר הניכר למרחוק ותורם ליופי המבנה.

שליכט צבעוני הוא עבודה למקצוענים בלבד, הוא לא סתם טיח, אלא טיח עם מרקם מיוחד הדורש ידע רב בהכנת התשתית ומצריך קבלן שיפוצים אחראי ואמין ועובדים מנוסים היודעים היטב את העבודה.

כל פרוייקט של חברת B.I.Projects מלווה ע"י יועץ ומתאם של חברת דקוליין שמלווה את הפרוייקט מתחילתו ועד סופו.

ביצוע שליכט צבעוני של חברת B.I.Projects יכול לכלול גם התקנת קרניז דקורטיבי חיצוני שמתווסף לחלקו העליון של המבנה ויוצר מראה מרשים ויוקרתי.

מחיר ביצוע עבודות טייח, עבודות שליכט צבעוני ושיפוץ חיצוני נקבע על פי מגוון פרמטרים, ביניהם גודל המבנה, מצבו הפיזי של המבנה, סוג החומרים ביישום ועוד.

פרויקטים של שליכט צבעוני

עיצוב בשליכט צבעוני – פרוייקט חדש בקיסריה

בית פרטי בקיסריה הכולל קרניזים, פנלים ופרופילים לחלונות חיפוי קירות חוץ דקורטיבים.

רחוב תור, קיסריה

עבודת חיפוי בית פרטי בשליכט צבעוני  –  בבית חנניה 

ביצוע עבודות טיח צבעוני בבית פרטי בכפר יונה

ביצוע שיפוץ חיצוני בבית פרטי בחדרה

לפני

אחרי

תמונות ביצוע עבודת שליכט צבעוני בבית פרטי בקיסריה

לפני

אחרי

ביצוע שיפוץ חיצוני בבית משותף בחדרה

לפני

אחרי

ביצוע שיפוץ חיצוני וטיח צבעוני בבית פרטי בהרצליה

לפני

אחרי

סוגי שליכט: מה הם הסוגים הפופולריים?

כאשר אנחנו מדברים על שליכט אנו רואים לא מעט סוגים שונים של שימושים בשליכט. בין הסוגים השכיחים ניתן לראות:

 • שליכט צבעוני – שליכט זה הוא למעשה שכבת טיח אשר כוללת בתוכה צבע מבעוד מועד, לרוב אנו נשתמש בשליכט צבעוני לשם יצירת מראה מודרני, עשיר ודקורטיבי לחלל מסוים. כמו כן, מאחר וניתן ליצור באמצעות שליכט קשת רחבה של צבעים בגוונים ובמרקמים שונים הוא נחשב לאחד הסוגים הפופולריים יותר.

 • שליכט מינראלי – שליכט מינראלי כשמו כן הוא מכיל לא מעט חומרים מינרליים טבעיים כבר בשכבת הטיח הראשונית, בין החומרים ניתן לראות עופרת, אשלגן יחד עם חומרים ומינראליים טבעיים אחרים. מדובר בשליכט אשר מכיל חומרים ידידותיים לסביבה ולמשתמש, אנו רואים לא מעט אנשים המאמינים בבנייה ירוקה ובאיכות הסביבה אשר משתמשים בשליכט זה.

 • שליכט אקרילי – שליכט זה כולל שכבת טיח המכילה לא מעט חומרים סינטטיים שונים, שליכט אקרילי עוזר לנו לספק שכבת הגנה לקירות הבית ומכיל חומרים עמידים אשר מחזקים את יסודות וקירות הבית מפני איתני הטבע.

מה הן היתרונות של שליכט צבעוני?

עולם עיצוב הפנים והחוץ בשנים האחרונות תפס תאוצה, יחד איתו אנו רואים עלייה ניכרת בקרב משקי בית אשר בוחרים להשתמש בשליכט צבעוני. הצבע המסורתי כבר מזמן לא באופנה ובאותו מחיר "מסורתי" ניתן לתת את התחושה המודרנית ויחד עם זאת ליהנות מלא מעט יתרונות.

 • מנצח בכל אספקט עיצובי – שליכט צבעוני נחשב לאחד השליכטים העיצוביים ביותר, היות ושליכט זה מהתדר בטקסטורה מיוחדת, היכולת לעשות איתו מרקמים שונים ובהתאמה אישית הופכים אותו לבחירה העיצובית המושלמת עבור מאות אלפי משקי בית. דרך שליכט צבעוני ניתן לייצר עשרות אספקטים עיצוביים שונים: עיצוב יוקרתי, וינטג', מודרני, כפרי ועוד.
 
 • נגד סדקים ופגמים – שליכט צבעוני מנצח גם במבחן הבטיחות ומעמיד רף לא קטן לשליכטים האחרים ולעולם העיצוב המסורתי. היות ומדובר בחומר גמיש יש לו את היכולת והאפשרות להתמודד עם סדקים אשר קורים כתוצאה מתנועת הקרקע השונות. סדקים ופגמים במקרה הטוב עלולים לגרום לפגיעה בעיצוב הכולל ובמקרים אחרים אף לפגוע בתשתיות הבית השונות ולגרום ללא מעט בעיות בעתיד.

 • עמידות בפני מים – שליכט צבעוני הוא חומר בעל יכולות רבות, אחת מן היכולות שלו מספרת על כך שהוא מצליח לעמוד באתני הטבע בצורה מעולה ועובד מאוד טוב אל מול מים ולחות. השליכט לרוב יתבצע אל מול קירות חיצוניים לכן יש חשיבות איתנה לבחירת החומר איתו אנו נעבוד. שליכט צבעוני דוחה מים, רטיבות נותן לקיר את האפשרות "לנשום" ועומד בצורה מושלמת אל מול לחות.

מה הן העלויות של שליכט צבעוני?

לרוב כאשר אנחנו נדבר על מוצר בעל יתרונות רבים אנחנו ישר נקשר את אותו מוצר ליוקרה ולמוצר שלא עולה לא מעט. יחד עם זאת למרות שהשליכט מחזיק בלא מעט יתרונות רבים פונקציונאליים ועיצוביים אנו רואים כי המחיר של שליכט צבעוני לא גבוה כלל ומתאים לכל משק בית.

שליכט צבעוני לקירות חוץ:

בשנים האחרונות אנו רואים יותר משקי בית אשר עושים שליכט צבעוני לעיצוב פנים מאחר ויש לו גמישות עיצובית ודקורטיבית לא קטנה. יחד עם זאת, עד לפני כמה שנים ייעודו המרכזי של שליכט צבעוני היה דווקא לקירות חוץ ולחללים לחים ורטובים בבית לדוגמת המקלחת או חדר השירותים. שליכט צבעוני לקירות חוץ הוא הבחירה הנכונה אם אנחנו מצד אחד רוצים עיצוב איכותי ויוקרתי ומצד שני לא מוכנים לוותר על אספקטים של עמידות ובטיחות.

האם ניתן לתקן שליכט בקירות חיצוניים?

כאשר אנחנו מדברים על תיקוני שליכט בקירות חיצוניים אנו מדברים על מלאכה לא פשוטה, מאחר והמרקם של השליכט החדש לעולם לא ישתווה למרקם הישן אין מנוס מליצור שליכט חדש על כל שכבת הקיר. לכן, על מנת להימנע ממצבים כאלה אנו ממליצים מבעוד מועד לבדוק את איכות החומרים, הניסיון והמוניטין של בעל המקצוע איתו אנו עובדים.

בטיחות זה הוא שם המשחק

בטיחות היא שם המשחק, כאשר אתם בוחרים לעבוד עם בעל מקצוע לשם שליכט צבעוני עליכם לוודא כי יש לו את כל האישורים לשם ביצוע העבודה. B.I Projects מתמחה בשליכט צבעוני ובעלת אישור משרד העבודה לעבודות בגובה, כמו כן העבודה נעשית בצורה צמודה אל מול בעלי מקצוע בעלי ניסיון, משרדי אדריכלים, מעצבים ופקחי בנייה מן השורה הראשונה.

כיסוי ביטוח מלא בעבודות שליכט צבעוני:

אנו מאמינים שיצא לכם לשמוע לא מעט פעמים על בעל מקצוע שעשה את העבודה או לפחות ניסה לעשות את העבודה וברח כשאתם נשארים עם חור לא קטן בארנק. B.I Projects נותנת כיסוי ביטוחי מלא מתחילת הפרויקט ועד סופו על מנת להבטיח את איכות העבודה.

איך לבחור איש מקצוע לעבודות שליכט?

כאשר אנחנו בוחרים איש מקצוע לעבודות שליכט מוטב שיעמוד במספר פרמטרים:

 • ניסיון, ידע ומוניטין – אלו מבחינתנו מהווים את המשולש הקדוש, איש מקצוע בעל מספיק ידע וניסיון ידע איך לקחת את הפרויקט שלכם ולעשות אותו בצורה נכונה הן מבחינה עיצובית, הן מבחינה פונקציונאלית והן מבחינה בטיחותית. כתוצאה מניסיון וידע מגיע גם עניין המוניטין אותו מרוויח איש המקצוע עם השנים.

 • עבודה עם חומרי גלם איכותיים – אנו מציעים לכם לבדוק טרם ההתקשרות מה הם חומרי הגלם איתם עובד בעל המקצוע, עבודה עם חומרי גלם איכותיים יבטיחו עבודה טובה יותר. איכות חומרי הגלם מספרת לנו לא מעט על איש המקצוע שעומד מולנו ועל רמת המקצועיות שלו. אגב, אצלנו ניתן למצוא את חומרי הגלם הטובים והאמינים ביותר בשוק.

 • בדקו המלצות על אותו בעל מקצוע – דרך נוספת לדעת שאנחנו במקום הנכון היא לבדוק המלצות אודות אותו בעל מקצוע, נוכל להריץ חיפוש קטן בגוגל או לבדוק עם קולגות לעבודה ומכרים אודות אותו בעל מקצוע, כל אלו יעזרו לנו לגבש דעה מקצועית על אותו אדם.

 • כיסוי ביטוחי – בעל מקצוע אשר יודע מה הוא עושה יתן את האפשרות לכיסוי ביטוחי מתחילת הפרויקט ועד גמר הפרויקט על מנת להבטיח כי איכות החומרים והעבודה תהיה לא פחות ממעולה וכי לא יהיו מצבים בהם תצטרכו להוסיף כסף בגלל "כוח עליון".

 • היתרים לביצוע העבודה – בדקו כי החברה איתה אתם עובדים בעלת כל ההיתרים הרלוונטיים לשם ביצוע העבודה בצורה מקצועית ויעילה.

 • אין תחליף למראה עיניים – מעבר להמלצות ולכל האישורים אנו מאמינים שכל אינטראקציה עם בעל מקצוע צריכה להכיל לא מעט כימיה לשם הצלחה של התהליך ותחושה של ביטחון מצד הלקוח. אנו מציעים לכם לקבוע פגישת ייעוץ ולהכיר את הנפשות הפועלות, לשמוע על התהליך ולצאת עם מעט יותר ביטחון משהיה לכם לפני.

שליכט צבעוני: מלאכת מחשבת של ממש

כמו שכבר הצלחתם להבין, כאשר אנחנו מדברים על שליכט צבעוני אנו מדברים על מלאכת מחשבת של ממש – כך אנחנו בB.I Projects מתייחסים לכל אחד מן הפרויקטים שלנו. חברתנו מתחייבת לשירות איכותי ומוביל הן בפרויקטים קטנים והן בפרויקטים מורכבים, עמידה בלוחות זמנים ואיכות ללא פשרות. אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר עוד היום: בוחרים נכון, בוחרים B.I Projects!  מי שחושב שזה יקר לשלם למקצוען, כנראה שעוד לא שילם על עבודה של חובבן!

נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה 054-4448456

צוות אומנות השליכט הצבעוני ופתרונות בעיצוב מתקדם.