אפשר להגיד כי הגג אף פעם לא קובע איתנו ביומן, לפתע אנחנו מגיעים לבית ואנו מגלים כי הגג שלנו התחיל לדלוף. אף אחד מאיתנו לא ציפה לזה אך ברגע אחד הוא נכנס לחלק מן ההוצאות החודשיות אליהם אנו נצטרך לשים לב החודש.

דליפה בגג הינה דבר מסוכן ביותר מאחר ודליפה זו יכולה לפגוע לנו לא מעט בתשתיות הבית והחשמל, לדלוף אל הבית ולפגוע ברכוש יקר ערך ולפגוע פגיעה משמעותית באיכות החיים שלנו. אנו מאמינים שיש לכם לא מעט שאלות בכל הקשור לאיטום הגג שלכם, החלטנו לעשות לכם מעט סדר בכל הבלאגן ולענות לכם על כל השאלות הרלוונטיות.

מה עלינו לדעת לפני שאנחנו מבצעים איטום גגות?

אנו מאמינים שיש לכם לא מעט שאלות, לפני שאתם מבצעים איטום גגות עליכם לדעת שמדובר במלאכת מחשבת של ממש אשר מטרתה לעזור לכם לאטום בצורה נכונה ואיכותית את גג הבית וכך למנוע דליפות ו/או פגיעה בתשתיות הבית השונות.

איטום לא מקצועי ו/או חוסר איטום כלל עלולים לעלות לכם לא מעט עם הזמן בדמות פגיעות שונות בבית, יעלו לכם לא מעט כסף ואף יפגעו משמעותית באורח החיים שלכם. במהלך המאמר אנו נספר לכם על הפעמים בהם אנו ממליצים לכם לעשות איטום גגות, איך ולמה – הישארו איתנו.

איטום גגות: מה הם החומרים המובילים?

כאשר אנחנו מסתכלים על עולם השיפוצים והאיטום אנו מגלים כי ישנם לא מעט חומרים שונים אשר כל אחד מהם מתכתב בצורה אחרת עם סוגים שונים של גגות ובעל יתרונות שונים. לכן, כאשר אנחנו רוצים לאטום את הגג שלנו אנו נצטרך להבין מה הם סוגי האיטום והחומרים איתם אנו יכולים לעבוד והאם הם מתאימים לצרכים שלנו.

כל גג דורש התייחסות אחרת וטיפול אחר, לכן יש לאבחן את הדברים בצורה מקצועית וזהירה. בין החומרים השכיחים והמובילים ביותר לשם איטום גגות אנו רואים:

 • חומרי איטום ביטומנים – לרוב אנו נעשה שימוש בחומרי איטום אלו ברגעים בהם נרצה לתקן תיקונים ספציפיים וקטנים בגג שלנו, אנו לא נשתמש בחומרי איטום אלה לשם ביצוע המלאכה כולה. החומר נחשב לחומר איכותי, עמיד ובעל יכולת התכתבות מושלמת עם חומרים כמו בטון.
 • איטום באמצעות זפת – אפשר להגיד בפה מלא כי כולנו מכירים את הזפת. כאשר אנחנו מדברים על איטום בזפת אנו מדברים על אחד מן החומרים השכיחים והמוכרים ביותר בעולם האיטום ולמעשה שיטה זו נחשבת לשיטה המסורתית בעולם האיטום. שיטה זו מתאימה לאיטום מלא של הגג שלכם והוכיחה את עצמה במרוצת השנים לא מעט.
 • חומרי איטום אקריליים – בשנים האחרונות אנו רואים יותר ויותר בעלי מקצוע מבינים את החשיבות והיתרונות של חומרי איטום אקריליים, מאמינים שגם לכם יצא לשמוע לא פעם עליהם. לרוב בעלי מקצוע ישתמשו בחומרים אלו לשם ביצוע עבודות קטנות ואיטום חללים ספציפיים ושיפועים ייעודיים. חומרי איטום אקריליים נחשבים ל"שחקני נשמה" ומתפקדים בצורה מושלמת יחד עם חומרים אחרים מה שעוזר לבעל המקצוע להגיע לכדי איטום מקסימלי לגג שלכם.
 • פוליאוריטן מוקצף – חומר זה נחשב לאחד החומרים השכיחים ביותר לשם ביצוע המלאכה. לא מעט מן הגגות היום סובלים מבעיה קשה של נגישות לבעלי מקצוע מה שהופך את העבודה למסורבלת ולא בטיחותית. פוליאוריטן היא שיטת איטום יעילה אשר באמצעות התזה עם מכונה ייעודית ניתן לאטום את הגג כולו. כמו כן, מדובר בשיטה מהירה, חסכונית ואיכותית.
 • יריעות ביטומניות – יריעות ביטומניות בשנים האחרונות הפכו לבחירתם של לא מעט משקי בית בישראל ובעולם. יריעות אלו מחזיקים בלא מעט יתרונות בכל הקשור לאיטום הגג שלכם אך יחד עם זאת אינם עדיין מתפקדים טוב כשחקני סולו אלא צריכים שילוב של חומרים ייעודים איתם. לרוב נשלב יחד עם יריעות אלו חומרים אקריליים לשם יצירת מעטפת איטום מלאה הכוללת – עמידות, גמישות, חוזקה ועם תחזוקה מינורית במיוחד.

מתי אתם ממליצים לבצע איטום גגות?

אחת מן השאלות הנשאלות ביותר בקרב לקוחות שלנו – "מתי לדעתכם אנו צריכים לבצע איטום לגג?", אפשר להגיד שאת השאלה הזו אנו שומעים מספר בלתי מבוטל של פעמים במהלך החודש.

מלאכת איטום גגות היא מלאכת מחשבת של ממש ועלולה להשליך בצורה ישירה ועקיפה על איכות החיים שלכם בבית. אנו מאמינים כי איטום גגות צריך להיעשות בשני מקרים:

 • אחרי שגילינו על הבעיה – זה ברוב המקרים מה שקורה לכולנו, אנחנו לפתע שומעים רעש של גג דולף, עולים לעליית הגג ומגלים כי יש לנו בעיית רטיבות לא כל כך קטנה על הגג. ברוב המקרים אנו ישר ניכנס להיסטריה ונתקשר אל בעל מקצוע המתמחה באיטום גגות שיעזור לנו לבצע את המלאכה כמה שיותר מהר על מנת להימנע מנזקים עתידיים. חשוב לציין כי במקרה של גג שכבר דולף ובעיקר בחודשי החורף המחירים יהיו גבוהים יותר מאלו שהיו אם הייתם מחליטים לעשות "טיפול מונע"
 • לפני שגילינו על הבעיה – אנו מאמינים כי הזמן האידיאלי לעשות איטום גגות הוא לפני שהבעיות מתחילות, לרוב אנו ממליצים לעשות את איטום הגג בחודשי הקיץ החמים מאחר ומשטח הגג יבש במיוחד וכל הנוזלים שהצטברו החלו להתאדות ולהיפרד לאט לאט מן חלל הגג שלנו. אנו מאמינים כי זה הזמן האידיאלי והטוב ביותר לבצע איטום לגג שלכם – הן מבחינת מחיר והן מבחינת היערכות נכונה ואידיאלית אל חודשי החורף ומניעת דליפות לא נעימות.

לפני

אחרי

איך לבחור בעל מקצוע לשם ביצוע המלאכה?

אם הגעתם לכאן אנו מאמינים שיש לכם לא מעט שאלות בכל הקשור לבחירת בעל מקצוע למלאכה, אפשר להגיד כי יחד עם עידן "יצאת צדיק" ו"המתחזים" כולנו נהיינו מעט סקפטים בכל הקשור לבעלי מקצוע ונמצאים תמיד עם יד על הדופק.

יחד עם זאת צריכים להתקיים מספר פרמטרים על מנת שתדעו כי בחרתם את בעל המקצוע נכון לשם ביצוע המלאכה:

 • בעל מקצוע בעל ניסיון ומוניטין – עלינו לבדוק כי בעל המקצוע איתו אנו עובדים בעל ניסיון ומוניטין בכל הקשור לעולם השיפוצים ככלל ועולם האיטום בפרט. כאשר אנו עובדים עם בעל מקצוע בעל ניסיון ומוניטין אנו יכולים לקחת צעד אחורה היות ומדובר בבן אדם בעל חוג לקוחות גדול, הבנה נרחבת בתחום ואף ראש יצירתי לשם טיפול בבעיות מעט מורכבות בצורה מקצועית.

 • כיסוי ביטוחי לאורך כל הדרך – מכירים את זה שאתם מזמינים אינסטלטור וכדי למצוא את מקור הבעיה הוא מפרק לכם את שאר הבית? ברוב המקרים אתם לא תיהנו מכיסוי ביטוחי ואמנם הנזילה תסתיים אך תתחילו מסכת חדשה של תיקונים ותשלומים שלא נגמרים בבית. כאשר אנחנו מדברים על עולם השיפוצים ואיטום גגות יש חשיבות גבוהה בכל הקשור לכיסוי ביטוחי לאורך כל הדרך, בדקו כי החברה איתה אתם עובדים נותנת לכם כיסוי ביטוחי מתחילת הפרויקט ושלב האפיון ועד סופו.

 • בעל רישיונות רלוונטיים לשם ביצוע המלאכה – בדקו כי בעל המקצוע איתו אתם עובדים בעל כל הרישיונות הרלוונטיים לשם ביצוע המלאכה אותה הוא עושה. בין הרישיונות החשובים ביותר: רישיון קבלן שיפוצים.

 • בדקו כי אתם מקבלים אחריות – בעל מקצוע בעל ניסיון, מוניטין ואמונה באיכות העבודה שלו לא יהסס לתת לכם אחריות לאורך זמן. לכן, כאשר אתם מתחילים אינטראקציה ראשונית אל מול בעל מקצוע בדקו כי ישנה אחריות של מספר שנים לעבודה.

 • עבודה יחד עם חומרים איכותיים – כאשר אנחנו מדברים על קבלן שיפוצים אנו מדברים על בן אדם בעל ניסיון מקצועי גבוה בכל הקשור לעולם השיפוצים והאיטום. לכן, בדקו כי כל החומרים איתם עובד הקבלן הינם חומרים איכותיים ומקוריים אשר עומדים בכל תווי התקן המחמירים ביותר – אל תהססו לשאול, לצלם ולבדוק מה הם החומרים איתם הוא עובד.

 • אישור משרד העבודה לעבודות בגובה – איטום גגות היא מלאכה הנעשית בגובה, לכן בדקו כי הקבלן ו/או החברה איתה אתם עובדים מחזיקים באישור משרד העבודה לשם ביצוע עבודות בגובה – כך תוכלו לדעת כי אתם נמצאים בידיים טובות.

 • הורידו הכל לכתב – דיברתם עם בעל מקצוע, הוא הבטיח לכם משהו אחד ובסוף קרה משהו אחר. זה יכול להיות בנושא אחריות, בנושא חומרים ואפילו בנושא תשלום סופי. על מנת להימנע מאי נעימויות אנו מציעים לכם עוד בשלב השלד הראשוני ואפיון העבודה להוריד את כל העבודה לכתב ברמה הכי ספציפית – עלויות, חומרי עבודה, זמני עבודה. כמו כן, בהנחה ונכנסים שינויים באמצע יש להוריד הכל לכתב מחדש ולוודא כי הכל מובן ומוסכם על שני הצדדים.

בחירת בעל מקצוע מעולם לא הייתה קלה יותר.

כמה עולה איטום גגות?

לא מעט אנשים תוהים מהו המחיר של איטום גגות, למעשה כאשר אנחנו מדברים על מחיר של איטום גגות אנו לא מדברים על מחיר אחיד אלא על מחיר משתנה בהתאם למספר רחב של פרמטרים. המחיר משתנה בהתאם לסוג האיטום אותו נבחר, גודל, רוחב והיקף הגג אותו נאטום, החומרים בהם נשתמש ובעל המקצוע בו נבחר.

עמידות זה שם המשחק: כמה זמן מחזיק איטום לגג?

אם נשים את הדברים על השולחן אף אחד לא אוהב לשלם כסף על מלאכה ולגלות שאחרי מספר חודשים ספורים הוא צריך לשלם עליה שוב, אחד הדברים שחשובים לנו בתור לקוחות הוא העמידות של השירות אותו אנו מקבלים. אנו מאמינים כי עבודה איכותית הנעשית עם חומרי איטום יעודיים וטובים לצד עבודה מקצועית יחזיקו בין 10-20 שנה ללא שום בעיה.

האם ישנה אחריות לאיטום?

אנו לא יודעים איך זה עובד בחברות אחרות, אנו מאמינים כי עבודה הנעשית בצורה מקצועית ומיומנת תגיע יחד עם אחריות היות ובעל המקצוע מרגיש בנוח עם איכות האיטום והגימור.

חברתנו נותנת אחריות מלאה לכל איטום יחד עם כיסוי ביטוחי מלא לגג שלכם מרגע תחילת העבודה ועד סיומה – אפשר להגיד בפה מלא שזה אחד מן הדברים שהופכים אותנו לחברה המובילה בישראל ולבחירתם של עשרות משקי בית בישראל.

איטום גגות: B.I.Projects הבחירה של מאות משקי בית בישראל

חברת B.I.Projects מתמחה מעל 15 שנה בכל הקשור לביצוע פרויקטים של שיפוץ, עיצוב, חיפוי ואיטום מקצועיים. במרוצת השנים החברה ניהלה פרויקטים במגזר הפרטי, הציבורי והעסקי תוך כדי עמידה בלוחות זמנים ודגש ענקי על איכות העבודה.

כל העבודה מתבצעת יחד ובשילוב של בעלי מקצוע מן המובילים בתחום (משרדי אדריכלים, פקחי בנייה ומעצבים), כמו כן מחזיקה החברה בכל ההיתרים וההסמכות הנדרשות לשם ביצוע העבודה ומעניקה לכם כיסוי ביטוחי מלא לאורך כל התהליך.

איטום גגות היא מלאכה לא קלה במיוחד, כדאי שתהיו בידיים הנכונות. מזמינים אתכם לבחור נכון, זה הזמן לבחור – B.I.Projects

לשם ביצוע המלאכה שלכם. חשוב לציין כי כל חלל הוא לגופו ואותו בעל מקצוע ידאג להתאים את אמצעי האיטום הרלוונטי אל החלל הרלוונטי.

חברת B.I.Projects מתמחה באיטום חללים:

חברת B.I.Projects הינה חברת בוטיק הנמצאת בניהולו של איתי בכר. החברה נחשבת לאחת החברות המובילות והמתקדמות  ביותר בארץ אשר שמה דגם על שירות איכותי ומוביל, איטום מתקדם, עבודה אל מול מספר בעלי מקצוע ובצמוד למשרדי אדריכלים ופקחי בניה וכל זאת על מנת להבטיח לכם עבודה איכותית.

 כמו כן, כל העבודה מתבצעת עם כל ההיתרים והרשיונות הרלוונטיים יחד עם כיסוי ביטוחי מלא לאתר העבודה משלב האפיון ועד סוף הפרויקט. אנחנו מזמינים אתכם לבחור נכון – בחרו !B.I.Projects

מחכים לשיחה!